Časovo flexibilný systém 

Pri návštevách u zubára ide hlavne o pravidelnosť. Preventívna prehliadka je časovo najmenej náročný úkon. Dospelý by ju mali absolvovať raz ročne a deti dvakrát do roka. Rovnako ako s autom zájdeme do servisu, takisto by sme si mali sledovať, kedy som bol naposledy na kontrole zubov. Ošetrenia sa dajú naplánovať, a to či už stretnutia na hodinu alebo aj dve hodiny. Počas dvoch hodín vieme ošetriť viac kazov alebo urobiť viac výkonov a v konečnom dôsledku platíte menej za anestéziu a kofferdam, takže ušetríte čas aj peniaze. Dobrou časovou hornou hranicou ošetrenia sú dve hodiny, aby čeľustný kĺb nebol príliš namáhaný. Niektorí ľudia chodia raz za mesiac, niekto chce mať zuby čím skôr hotové a chodí dvakrát za týždeň. Je to o spoločnej dohode s ošetrujúcim.

Kvalitné a skoré ošetrenie

V predchádzajúcom odseku bolo spomínané, že časovo je najmenej náročná preventívna prehliadka. Je to tak aj s financiami. Pri prevencií dbáme na to, aby sme malé problémy podchytili čím skôr (napríklad zubný kaz) a nestali sa z nich problémy väčšie (opuch, zničený zub a tak ďalej). S tým ako veľmi treba zub opravovať stúpa aj cena ošetrenia a preto ošetrenie zuba skôr je vždy lepšie. Viacero výkonov sa dá spraviť v jednom dlhšom sedení (2 hodiny) a tiež je to finančne výhodnejšie. Ďalším aspektom je trvácnosť ošetrenia, za pomoci kofferdamovej blany a mikroskopu sa ošetrenie stáva predvídateľným, lepšie sa kontroluje slina a krv a tak Vám opravy dlhšie vydržia.

Zubný lekár

Na prvý pohľad sa to nemusí zdať, ale zubní lekári sú taktiež len ľudia. Obaja sme chceli byť zubármi od 12 rokov a následne nás táto vôľa neopustila do dnes. Zubné lekárstvo je špecifická profesia v tom ako veľa vecí sa v nej kombinuje. Medicína, remeselná zručnosť, komunikácia s ľuďmi, technológie a trochu umeleckého cítenia. Niekedy ľudia prídu do kresla s prvou vetou: Prepáčte ale neznášam Vás - nie Vás osobne, ale všetkých zubárov. Neberieme si to osobne, radšej by sme však boli vnímaní ako sprievodcovia Vašou cestou za krajším a zdravším úsmevom. Stav zubov je taký s akým prichádzate, naspäť sa nevráti mávnutím čarovného prútika, môže sa však zlepšiť pravidelnými návštevami a Vašou chuťou naučiť sa čisteniu. Nad zubami nezalamujeme rukami, skôr Vám vysvetlíme v akom sú stave a čo sa dá urobiť.